oswajamy-mrozoswajamy-mroz

OSWAJAMY MRÓZ  |  KIM JESTEŚMY
PROJEKT VR
06.02.– 10.02.2018 r.

Projekt VR Team powstał w 2016 r. z inicjatywy Valerjana Romanovskiego i Wawrzyńca Kuca obierając za cel doskonalenie kondycji fizycznej i psychicznej Valerjana oraz badania zachowania się organizmu człowieka w ekstremalnych warunkach. Dotychczasowe przedsięwzięcia, organizowane pod nazwą Projekt VR uwieńczyło zarejestrowanie rekordu 12, 24, 48 h w jeździe ciągłej na rowerze w lutym 2017 r. w Jakucji.

Stawiamy sobie za priorytet gromadzenie i utrwalanie doświadczeń z wszelkich, podejmowanych przez Valerjana Romanovskiego prób sportowych, tak aby mogły stać się przyczynkiem do rozwoju kolarstwa zarówno w wymiarze zawodowym, jak i amatorskim oraz szeroko rozumianej rekreacji. Stąd też największy nacisk został postawiony na bezpieczeństwo i rozpoznanie ryzyka, czemu mają służyć odpowiednie przygotowania, obserwacje, monitoring medyczny i kontrolowany trening.

Wcześniej Valerjan Romanovski startował wielokrotnie w wyścigu kolarskim Mazovia 24H, gdzie zdobywał doświadczenia w jeździe długodystansowej. Na swoim koncie posiada m. in.: 3 medale Mistrzostw Polski w kategorii Masters i wygraną w wyścigu w kategorii open oraz 8 rekordów Guinnessa w jeździe ciągłej na rowerze górskim przez 12, 24, 48 H.

PROJEKT OSWAJAMY MRÓZ
PARTNERZY AKCJI