oswajamy-mrozoswajamy-mroz

PROJEKT VR OSWAJAMY MRÓZ  |  KIM JESTEŚMY
SURVIVALTECH
06.02.– 10.02.2018 r.

Survivaltech to obecnie najbardziej znana w Polsce marka związana z survivalem i sytuacjami ekstremalnymi. Powstała w 2010 roku i od samego początku poprzez konsekwentne, bezkompromisowe i odważne jak na tamte czasy działania parła do przodu. Dziś szkoli ponad 500 osób rocznie w czterech ośrodkach rozłożonych w całej Polsce.

To właśnie im zaufali żołnierze Polskich sił specjalnych wybierając ich ofertę na szkolenie survivalowe w najtrudniejszych zimowych warunkach przy -30 w Bieszczadach. W swojej historii posiadają wiele wydarzeń, które powodują, że cały czas ich instruktorzy się rozwijają i sami na swoim przykładzie dowodzą ile człowiek jest w stanie zrobić w sytuacji survivalowej. Wielokrotnie ze znikomym ekwipunkiem organizowali marsze na dystansie 100km i więcej podczas jednej doby. Przeszli wzdłuż Polskiego wybrzeża wyposażeni w tylko to, co zmieściło się do reklamówek robiąc w ten sposób 60 km dziennie przez 9 dni. Przez 72 h symulowali w górach sytuacje awaryjną ubrani w garnitury. Szkolą osoby prywatne, instytucje oraz ekspedycje. Ich autorski program „Realne Techniki Przetrwania” pozwala nauczyć w ciągu kilku dni jak radzić sobie w terenie bez zaplecza z zewnątrz. Ale nie tylko cywilny survival nie jest im obcy. W swojej ofercie posiadają szkolenia przetrwania dla żołnierzy (SERE) oraz zaawansowane szkolenia strzeleckie i ucieczkowe.

Przez 12 miesięcy w roku, co dwa tygodnie instruktorzy Survivaltech prowadzą zajęcia dla różnych grup w całym kraju. Dla nich nie istnieje coś takiego jak sezon. Nie ma znaczenia czy jest +40 czy -30. Szkolenie trwa cały rok. W swoich szeregach posiadają zawodowych strażaków, ratowników wodnych, policjantów oraz byłych żołnierzy sił specjalnych którzy codziennie rozwijają swoje możliwości. Dobrym przykładem jest instruktor od wychłodzenia organizmu, który w obecnej chwili potrafi przetrwać bez uszczerbku na zdrowiu przez ponad pół godziny w lodowatej wodzie.

Ich doświadczenia w działaniach w terenie zaprocentowało kilka lat temu kooperacją z jedną z największych polskich firm tworzących odzież oraz wyposażenie terenowe Helikon-Tex, gdzie Survivaltech ma swoją autorską linię projektując sprzęt survivalowy. Produkty z tej linii z logiem Survivaltech dystrybułowane są na cały świat. Wiele firm zgłasza się także do nich z prośbami o testowanie ich produktów lub doradztwo. Na swoim profilu YouTube testują i sprawdzają wszystkie nowinki z dziedziny suvivalu i bushcraftu.

Dziś podejmują kolejne wyzwanie. Przez 24h ich instruktorzy będą się zmagać z temperaturą -50 stopni. Będzie to test ducha, organizmu ale także wyposażenia. Wszystko po to aby nieść kaganek oświaty związany z radzeniem sobie człowieka w niesprzyjających warunkach. Co zawiedzie, a co się sprawdzi? To kolejny kamyczek do ogródka tych doświadczonych instruktorów survivalu.

PROJEKT VR OSWAJAMY MRÓZ
PARTNERZY AKCJI